HILL International POLAND

Młynarska 7
01-205 Warszawa

Historia HILL

 

Rok 1975 
Othmar i Christine Hill zakładają Psychological Test Institute z siedzibą w Wiedniu. Firma zajmuje się rekrutacją i selekcją pracowników oraz rozwijaniem metodologii oceny potencjału kandydatów.

Lata 80-te
Powstaje samodzielny Dział Badań i Rozwoju, który ma opracować Analizę Kompetencji Hill©. W 1981 rozpoczyna się w Austrii budowanie sieci franchisingowej, a w 1986  Psychological Test Institute zmienia nazwę na HILL. W 1989, zaraz po tym, jak dawny blok wschodni rozpada się, HILL jako pierwszy otwiera swoje biura w krajach takich jak Rosja i Węgry.  

Lata 90-te
W 1990 Analiza Kompetencji HILL© zostaje po raz pierwszy użyta w wersji elektronicznej. Zostają otwierane kolejne biura w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej, w Polsce 1992 oraz w 1997 pierwsze biuro azjatyckie w Kazachstanie. W tym samym roku zostaje założony HuMan Instytut Humanistycznego Zarządzania. W roku 1998 HILL Communications (obecnie: HILL Management) specjalizuje się w zagadnieniach rozwoju kadr i organizacji. Od tego czasu HILL staje się kompleksowym doradcą w dziedzinie HR oraz w zakresie strategicznego zarządzania.

Lata 2000
Analiza Kompetencji HILL© ​​zostaje po raz pierwszy udostępniona przez Internet i na CD-ROM  jako HILL_BEST FIT©. HILL kontynuuje swój rozwój i dalszą ekspansję.


Rok 2013
Organizacja HILL ​​jest reprezentowana przez HILL International i biura HILL ​​Management w następujących krajach:
Belgia, Bośnia-Hercegowina, Bułgaria, Niemcy, Francja, Macedonia, Grecja, Kambodża, Kazachstan, Chorwacja, Kosowo, Luksemburg, Czarnogóra, Holandia, Austria, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Czechy, Turcja , Ukraina, Węgry, Uzbekistan, Wietnam, Białoruś i Cypr.

Około 200 konsultantów, włączając w to 120 psychologów biznesu  opiekuje się klientami korporacyjnymi i osobami prywatnymi. Analiza Kompetencji HILL© jest dostępna w 23 językach i posiada standaryzację dla poszczególnych krajów.

Bookmark and Share